Hepsi Bir arada İyi / Hepsi Bir arada Dertli

Kelimelerin Gücü :

Herhangi bir kelimeyi alıp lugatımızdan çıkardığımızda o olay da büyük bir oranda yok olur. Diğer taraftan herhangi bir kelimeyi ne kadar hayatımıza sokarsak  o kadar bizden bir parça olur. Kızılderililerde kekemelik kelimesi olmadığından kekeme olmuyorlardı. Amerikalıların evlat edindiği Kızılderililerde kekemelik tespit edilmeye başlanınca kelimelerin gücü ortaya çıktı. Düşünün  hata yapmayı lugatımızdan çıkardığımızda ne kadar özgür ve yaratıcı bir toplum oluruz. Güzel, hoş, sevgi, hoşgörü ile donatılmış bir yaşam da çok anlamlı ve dolu olurdu. Kısacası dağarcığımızda taşıdığımız kelimelerin gücünün farkında olmalıyız.

Hepsi Bir arada İyi

 

Açık zihinli, dünyaya açık, sevgi dolu, sevecen, mutlu, ilgili, yaşam dolu, olumlu, pozitif yaklaşan, barışık, uyumlu, güçlü, özü sözü bir, huzurlu, rahat gibi duygu ve durumlarla donatılmış birisiysek, az ya da çok miktarı önemli değil, yaşamda keyif açısından yukarılarda olacağımız hakkında bir tereddütümüz olmasın. Bu sebeple benim önerim, bu özelliklerin herbirini içselleştirip, bir şekilde tekrar tekrar hayal ederek  öyleleşmemiz. Her ne kadar günümüz şartlarında hayal gibi gözükse de zihnimizi bu başlıklara odaklarsak hayat hikayemizde doğru yerlerini bulurlar.

Hepsi Bir arada Dertli

Kızgın, bunalımda, depresyonda, kafası karma karışık, çaresiz, umursamaz, korku dolu, yaralı, kötü, ön yargılı,  nefret  dolu bir ruh hali ile donanmış “ben”in gideceği yer yoktur. Böyle bir “ben”den kurtulmak için insanın her bedeli ödemesi gerekir. Kısa süreli bir ikisi ile yaşanabilir ama bunlardan bir ya da birkaçıyla uzun süre yaşıyorsak başımız belada demektir. Bu yok edici duygu ve durumlardan hızla kurtulmak gerekir çünkü bizi hakettiğimiz gibi yaşamaktan alıkoyarlar ve varoluşumuzun üstüne kapkaranlık bir gölge olarak düşerler. Tam burada farkındalıkla gereğinden fazla bu duygu ve durumlar içinde olduğumuzu düşünüp nasıl uzaklaşacağımızı sorgulamamız gerekir.